A Magyar Honvédség Szociálpolitikai Alapítvány története

Az 1980-as évek végén kialakult társadalmi-politikai viszonyok és nemzetközi helyzet előrevetítették a honvédség stratégiájának megváltoztatása és ezzel az akkor még viszonylag nagy létszámú hadsereg személyi állományának csökkentése szükségességét. Emellett egyes állománycsoportok – elsősorban a honvédség gondoskodási körébe tartozók – életkörülményei nem javultak, sőt elnehezültek. A Magyar Honvédség felső vezetése ezért a személyi állomány szociális biztonságérzetének megtartása, erősítése érdekében a Magyar Honvédség Szociálpolitikai Közalapítvány létrehozásáról és annak működési feltételei biztosításáról döntött. Az alapító okiratban ezért 40 millió Ft alaptőke biztosításával az alapítvány feladatául határozta meg a honvédségtől létszámcsökkentés miatt távozni kényszerülők munkába állása és ezáltal a polgári életbe való beilleszkedés elősegítését, a szociálisan rászoruló állomány és honvédségi nyugállományúak, nyugdíjasok támogatását. A Magyar Honvédség akkori parancsnoka Lőrinc Kálmán vezérezredes beadványára a Fővárosi Bíróság 1990. május 09-én hozott végzésével az alapító okiratot nyilvántartásba vette. Az alapítvány ekkor kezdte meg működését.
Az alapítvány tevékenységének kialakításában, szervezetté tételében a kuratóriumban 1990-től az alábbi személyek töltöttek be tisztséget:

 

elnökök: Szombathelyi Ferenc; Kelemen József; Gilicz János;Dr. Kovács Zoltán; Palásti Ferenc; Katona Károly; Bozó Tibor; Szabó József;
tagok: Pusztai Lajos; Farkas Attila; Kelemen Endre; Dr. Pásztó György; Gáspár Ferenc; Illek László; Orsós András; Felker Lajos; Farkas Tivadar; Dr. Malomsoki József; Dr. Korsós László; Czövek János; Hegyesi Attila; Csicsári István; Dr. Zsiga Imre; Csetényi László; Hegyi Flórián; Kovács Albert; Dr. Mosoni József; Dr. Gligor János; Kissné Csurgó Gizella; Fekete József, Kosaras László; Erdei György; Dékány István; Trenovszki István; Varga Géza; Farkas Gyula; Hársfalvi József, Tóth Béla; Gyuris Mihály; Bodor József; Angyal István, Horváth Imre; Garay János Tamás; Jóni László; Szombati Zoltánné, Fekete István; Szabó József; Maruzs Roland; Péter László; Jakab Krisztina, Nemesné Jónás Helga; Mészáros Károly; Gáspár Miklós Levente; Esküdt Lajos; Szendrei Zoltán; Gémes Ildikó; Lipka Violetta; Szalay Zoltánné; Szoboszlai Szilvia; Szűcsné Korán Éva; Víziné Bercsényi Gizella; Király Szilvia; Sztanó Zsuzsanna

 

A létrehozott közalapítvány kuratóriumában az alábbi személyek továbbra is tisztséget töltenek be:

 

Szabó József elnök; Gyuris Mihály titkár; Jakab Krisztina; Jónás Helga; Mészáros Károly; Sztanó Zsuzsanna; Víziné Bercsényi Gizella;

 

1990-2004. közötti időszakban a személyi állomány, illetve a honvédség gondoskodási körébe tartozók élethelyzetének alakulására, a hadseregben folyó szervezeti, személyi változásokra, valamint az alap tevékenységét szabályozó törvényi változásokra figyelemmel, az alapító okirat többszöri módosítása vált szükségessé.

 

A személyi jövedelemadó meghatározott részének az adózó rendelkezése szerint közhasznú felhasználása érdekében az 1996. évi CXXVI. törvény 4. § (2) bekezdésének megfelelően kellett kiegészíteni az alapító okiratot azzal a kiegészítéssel, hogy az alapítvány pártoktól független, párttól támogatást nem fogad el, azt nem támogathatja, országos képviselőjelöltet nem állíthat és nem támogathat. Ez képezte a feltételét annak, hogy az alapítvány részére rendelkezni lehessen a személyi jövedelemadó 1%-áról. A Fővárosi Bíróság az alapító 1997. április 20-ai beadványára az okirat ezzel kapcsolatos módosítását 1997. április 30-ai végzésével tudomásul vette.

 

1998-ban az előbbieknél nagyobb mértékben módosult az alapító okirat. Ezt a nagymérvű változtatást a közhasznú szervezetekről szóló 1997. évi CLVI. törvényben meghatározott követelményeknek való megfelelés indokolta. Az alapítvány célja és működése alapvetően kielégítette azokat az igényeket, melyek feljogosították az alapítványt közhasznú szervezeteket megillető, törvényben meghatározott kedvezményekre (adománygyűjtés, adókedvezmény az adományozóknak, adó- és illetékkedvezmény, stb.). A törvény azonban a közhasznú szervezetté nyilvánítás feltételeként néhány további, garanciális jellegű szabálynak az alapító okiratba történő felvételét írta elő. Ezek érvényesítését megvalósító módosítással megújultak az alapítvány kuratóriumára, a titkárságára, számvizsgáló bizottságára, a tisztségviselők összeférhetetlenségére, a testületek hatáskörére, az eljárási rendre, a nyilvánosságra vonatkozó rendelkezések. A kuratórium és a számvizsgáló bizottság tisztségviselői nevesítésre kerültek az alapító okiratban. E testületek személyi összetétele kiegészült, illetve megújult. A korábbi tisztségviselők egy része nyugállományba, illetve – a honvédség szervezeti átalakítása folytán – más helyőrségbe, új szolgálati helyre került.

 

Az alapítvány életében a legnagyobb, alapvető változást 1995 év elején következett be. Ennek az volt az előzménye, hogy a közpénzek felhasználásával, a köztulajdon használatának nyilvánosságával, átláthatóbbá tételének ellenőrzésének bővítésével összefüggő egyes törvények módosításáról szóló 2003. évi XXIV. törvény rendelkezett, hogy a minisztériumok és országos hatáskörű szervek által létrehozott alapítványokat közalapítványokká kell átalakítani, vagy közalapítvánnyal egyesíteni, illetőleg jogutód nélkül megszüntetni.

 

Mivel az alapítvány addig is közfeladatokat látott el és a Honvédelmi Minisztérium vezetése úgy ítélte meg, hogy az alapítvány közhasznú tevékenységére az állomány érdekében továbbra is szükség van, sőt annak bővítése indokolt, a honvédelmi miniszter előterjesztést tett közalapítvánnyá történő átalakítására. A Magyar Köztársaság kormánya ennek alapján a 1138/2004. (XII. 11.) korm. határozattal az alapítványt közalapítvánnyá átalakította, egyúttal elfogadta a megváltozott – a közalapítvánnyal szemben támasztott követelményeknek megfelelő – alapító okiratát. A Fővárosi Bíróság az alapítványt közalapítványként nyilvántartásba vette.

 

A közalapítvány neve az alapító okiratban „Magyar Honvédség Szociálpolitikai Közalapítvány”-ra változott, rövidített neve: pedig „Honvéd Közalapítvány” lett. A kormány, mint alapító képviselőjét, a honvédelmi minisztert jelölte meg.

 

Az alapító okirat kiszélesítette a szociális segélyezésben részesíthetők körét a szolgálati kötelmek teljesítésével összefüggően balesetet, egészségkárosodást szenvedettekkel, elhalálozásuk esetén ellátásra jogosult hozzátartozóikkal. Ezáltal pedig bővítette az állami feladatok ellátásában való részvételt.

 

Az alapítvány működése megkezdésétől közhasznú feladatai eredményes megvalósításában folyamatosan segítséget kapott a megyei (fővárosi) hadkiegészítő parancsnokságoktól, a HM illetékes szerveitől, az MH szervek parancsnokságaitól, az ott működő szociális bizottságaitól, a honvédségi érdek-képviseleti szervektől, valamint a nyugállományú kluboktól.

 

Az alapítvány kuratóriuma a szociális segélyezés, képzési támogatás feltételrendszerét folyamatosan igazította a megváltozott körülményekhez, melyhez felhasználta a személyi állomány, a gondoskodási körbe tartozók életkörülményeit, szociális helyzetét bemutató tanulmányokat, felméréseket, elemzéseket. Az anyagi támogatásokhoz való hozzájutás követelményeiről, azok változásairól a honvédség aktív állománya, a nyugállományba és nyugdíjba vonultak kiadványokon és a sajtó útján kaptak tájékoztatást.

 

A támogatási körbe tartozó egyes csoportok részére pályázatok kiírására került sor. Így 1991-től folyamatosan a honvédségtől önhibájukon kívül kikerültek, 1992-1993 között a pályakezdők, 1993-2000 között 70 éven felüli, alacsony nyugdíjjal rendelkező, megromlott egészségi állapotú nyugdíjasok részére. Kiemelkedő eredménnyel zárultak a kuratórium által a Munkaerőpiaci Alaphoz 1992-ben és a HODOSZ-szal együttműködve 1998-ban a munkaerőpiaci képzés támogatására benyújtott pályázatok. Az Alapítvány összesen 67000 e Ft támogatást kapott, mely 910 fő honvédségtől önhibáján kívül kikerült személy átképzését biztosította. EGT Norvég Finanszírozási Mechanizmus keretében 2008-ban benyújtott pályázaton elnyert 531000 e Ft-tal a „Katonák Reintegrációjának Képzési Programja” című projektet hajtottuk végre konzorciumi partnereinkkel. (Norvég Védelmi Egyetem, ZMNE, Magyar Védelmiipari Szövetség, Katonák Közhasznú Alapítvány).

 

Az alapítvány eredményes működését az alábbi adatok is alátámasztják. Az alapítványhoz 1990-2003 között 10.837 pályázat, illetve kérelem érkezett. Ezekből a kuratórium 8129 pályázatot fogadott el és összesen 146.882 e Ft képzési támogatást, illetve szociális segélyt fizetett ki. A banki pénzeszközök kamata (hozama), természetes és jogi személyek adományai, az SZJA 1%-ának felajánlása, vállalkozási tevékenység eredménye, illetve pályázatokon elnyert céltámogatások képezték az alapítvány bevételeit. A Honvédelmi Minisztérium 2000. évtől az alapítvány számára költségvetésben rögzített összeget biztosít. A költségvetési támogatást szerződésben rögzítettek alapján csak közcélok finanszírozására lehet felhasználni. Az alapítvány kuratóriuma 2004-2011 között 20.452 fő pályázatát fogadta el és összesen 471.287.337 Ft képzési támogatást, illetve szociális segélyt fizetett ki.

 

t01
t02
t03
t04
t05
2012. évben a szociális segélyezésre a MH által biztosított 36.100.000.- Ft céltámogatás állt rendelkezésre, melyből 30.000.000.- Ft a honvédség gondoskodási körébe, míg 6.100.000.- Ft az aktív állományból a nagycsaládos, gyermeket egyedül nevelő szülők, valamint a polgári nyugdíjasok támogatására lehetett felhasználni. A közalapítványhoz 1.161 kérelmet nyújtottak be, amelyek közül 914 fő 31.206.200.- Ft támogatásban részesült. A HM gondoskodási körbe tartozó 741 fő részére 25.164.150.- Ft szociális segély került kifizetésre. Az aktív állományból a nyagycsaládos, gyermeket egyedül nevelő szülők köréből 97 fő 3.766.000.- Ft, míg 7 fő a közalapítvány bevételéből 362.200.- Ft támogatásban részesült. A polgári nyugdíjasok és hozzátartozók közül 69 fő 1.913.850.- Ft segélyt kapott.
350 fő eredményesen pályázott OKJ-s képzésben való részvétel anyagi támogatására 34.000.000.- Ft értékben, melyet az előző évi rekonverziós maradványból, valamint a 2012. évi támogatásból fedezett a Közalapítvány.

 

Bevétel 2011-2012
Kiadás  2011-2012
2013. évben a Honvédelmi Minisztérium 36.400.000.- Ft céltámogatást biztosított segélyezésre, mely a 2012. évi segélykeretből 5.256 e Ft maradvánnyal növekedett. E feladatra összesen: 41.656 e Ft állt rendelkezésre.
Szociális segélyezésre 1479 fő nyújtott be kérelmet, akik közül 1108 fő 38.729 e Ft összegben részesült támogatásban. A HM gondoskodási körébe tartozók köréből 762 fő részére 24.747 e Ft került kifizetésre. Az aktív állományból nagycsaládos és gyermekét egyedül nevelő szülők köréből 346 főnek 13.982 e Ft támogatást nyújtott.
A 2013. évi segélyezési keretből 2013. december 31-ig 2.927 e Ft nem került kifizetésre, mivel a segélyezési javaslatok elkészítése és a közalapítványhoz történő megküldése a banki zárás után történt. A kifizetések 2014. február 28-ig végrehajtásra kerültek.
A Honvédelmi Minisztérium rekonverzió feladataira 2013-ban 12.500 eFt céltámogatást biztosított az MH Szociálpolitikai Közalapítvány részére. A 2012. évi támogatásból 9.277 eFt maradvánnyal növelt keret, összesen 21.777 E Ft volt. A Közalapítványhoz 180 fő pályázata érkezett. A tárgyévben 145 fő eredményesen fejezte be tanulmányát, mely alapján a képző szervezeteknek 14.827 eFt lett kifizetve, míg 6.950 eFt – szerződések alapján – a 2014. évre áthúzódó képzések befejezése után került kifizetésre.

 

t02
t02
Az SzJA 1%-ból befolyt 418.086 Ft-ot Kuratóriumi döntés alapján 2013-14 évre tartalékolásra került. Az év során végzett felmérések tapasztalatai alapján, a nagycsaládos, gyermeket egyedül nevelő szülők és a pályakezdő aktív állomány körében a segélykérelmek száma jelentősen megnövekedett. A pénz felhasználása e célcsoportok támogatására fog megtörténni.

 

Szociális segélyezésre 2014. évben 43.826 E Ft költségvetési támogatás és 741 E Ft saját forrás állt rendelkezésre. Segélyezésre 1.192 fő nyújtott be kérelmet, kb 823 fő kapott összesen 35.997 E Ft támogatást. A személyi állomány körébe tartozó nagycsaládosok, gyermeket egyedül nevelő szülők közül 343 fő összesen 14.169 E Ft, míg a HM gondoskodási körébe tartozó 520 fő részére 21.828 E Ft lett kifizetve. A Kuratórium 329 fő kérelmét elutasította, amelyből 73 fő nem tartozott a Közalapítvány által segélyezhetők körébe. A szociális segélyre felhasználható keretből 8.570 E Ft maradvány keletkezett, amelynek kifizetése 2015. I. negyedévében kerül sor.
A képzési támogatásra 146 fő részére 14.231 E Ft lett kifizetve. E tételen 719 E Ft maradvány keletkezett, amelyet a 2015. évre áthúzódó fizetési kötelezettséget jelentő szerződések finanszírozására kellett felhasználni. Munkaerőpiaci tréning keretében három helyszínen 127 fő részvételével 32 alkalommal orientációs képzés került megszervezésre.
A Közalapítvány éves dologi és személyi jellegű kiadása a tárgyévben összesen 14.263 E Ft volt. Az e célra kapott 4.800 E Ft céltámogatást a Közalapítvány a korábbi évek megtakarításaiból 9.463 E Ft-tal egészítette ki.

 

Szociális segélyezésre 2015. évben 43.000 E Ft céltámogatás és a 2014. évi 8.571 Ft maradvány, összesen 51.571 E Ft állt rendelkezésre. A személyi állományba tartozó nagycsaládosok, kétgyermekes családok, gyermeket egyedül nevelő szülők körébe tartozó 308 fő részére 12.762 E Ft került kifizetésre. A HM gondoskodási körébe tartozó 657 fő összesen 26.036 E Ft szociális segélyt kapott. A 2015. évi keretből 12.773 E Ft 2016. I. negyedévében kerül felhasználásra.
A képzési támogatásra összesen a 2014. évi keret 719 E Ft maradványa, 5.000 E Ft céltámogatás, és 1.168 E Ft saját forrás állt rendelkezésre. A tanfolyamok költségére 71 fő részére összesen 6.250 E Ft lett kifizetve, amelyből 5.719 E Ft céltámogatásból, 531 E Ft saját forrásból történt.
A Közalapítvány éves dologi és személyi jellegű kiadása összesen 13.739 E Ft volt. Az 5.700 E Ft céltámogatásból 5.411 E Ft lett felhasználva, maradvány 289 E Ft. Saját forrásból a költségekre 8.328 E Ft lett felhasználva.

 

A Közalapítvány 2016. évben 63.000 e Ft céltámogatást kapott, amelyből 46.000 e Ft-ot szociális segélyezésre, 4.000 e Ft-ot rekonverziós feladatok finanszírozására, 13.000 e Ft-ot a működési költségek fedezésére használhatott fel. A tárgyévben a 2015. évi 13.781 e Ft maradvánnyal együtt összesen 76.781 e Ft állt rendelkezésre. A Kuratórium döntése alapján az MH gondoskodási körébe tartozó 677 fő részére 30.003 e Ft, míg a személyi állomány körébe tartozó 285 fő részére 12.859 e Ft  szociális segély lett kiutalva, így 962 fő összesen 42.862 e Ft-ot kapott. A rekonverziós feladatra 8 fő részére 719.200 Ft lett felhasználva. A működés költsége 12.877 e Ft volt. A 2015. évről áthozott maradvány felhasználásra került, míg a 2016. évi céltámogatás 21.190 e Ft maradványa 2017-ben az újonnan bevezetett gyermeküdültetés támogatására, illetve az MH szociális gondoskodási körébe tartozók szociális segélyezésére kerül felhasználásra.

 

A Közalapítvány 2017. évben 63.000 e Ft céltámogatást kapott, amelyből 33.000 e Ft-ot szociális segélyezésre, 1.000 e Ft-ot rekonverziós feladatok finanszírozására, 13.000 e Ft-ot a működési költségek fedezésére, és 16.000 e. Ft-ot gyermeküdültetésre használhatott fel. A tárgyévben a 2016. évi 21.190 e Ft maradvánnyal, és a 495.597.Ft felajánlással együtt összesen 84.685 e Ft állt rendelkezésre. A Kuratórium döntése alapján az MH gondoskodási körébe tartozó 648 fő részére 28.182 e Ft, míg a személyi állomány körébe tartozó 188 fő részére 9.263 e Ft  szociális segély lett kiutalva, így 836 fő összesen 37.445 e Ft-ot kapott. A gyermeküdültetésre 57 fő részére 2.565.e Ft támogatás került kifizetésre. A rekonverziós feladatra 2 fő részére 182.000 Ft lett felhasználva. A működés költsége 12.486 e Ft volt. A 2016. évről áthozott maradvány felhasználásra került, míg a 2017. évi céltámogatás 31.884 e Ft maradványa 2018-ban az újonnan bevezetett gyermeküdültetés támogatására, illetve az MH szociális gondoskodási körébe tartozók szociális segélyezésére kerül felhasználásra.

 2018-ban a Közalapítvány szociális segélyezésre és üdülési támogatásra összesen 66.810.450 Ft-ot fordított, amely a 2018 évi céltámogatás terhére kifizetett 56.310.450 Ft, a 2017 évi maradvány terhére kifizetett 10.250.000 Ft, valamint a SZJA 1%-nak felajánlásából és adományból származó 250.000 Ft együttes összege. Összmaradvány: 9.766.797 Ft.

A Honvédelmi Minisztérium 2018. évben a közhasznú feladatok megvalósítását szolgáló működési költségek finanszírozására 17.226.000 Ft-ot biztosított. A 2017. évi maradvány 513.435 Ft volt, amely teljes egészében felhasználásra került. A tárgyévben működésre a 2018 évi céltámogatásból 17.061.374 Ft lett felhasználva. A maradvány 164.626 Ft. A tárgyévben működésre összesen 17.574.809 Ft lett kifizetve.

2019-ben a Közalapítvány szociális segélyezésre és üdülési támogatásra összesen 54.500.500 Ft-ot fordított, amely a 2019 évi céltámogatás terhére kifizetett 40.810.000 Ft, a 2018 évi maradvány terhére kifizetett 9.766.797 Ft, a SZJA 1%-nak felajánlásából és adományból származó 506.366 Ft, valamint a Közalapítvány saját forrásából biztosított 3.246.337 Ft. együttes összege.

A Honvédelmi Minisztérium 2019. évben a közhasznú feladatok megvalósítását szolgáló működési költségek finanszírozására 21.719.000 Ft-ot biztosított. Ehhez jött a 2018. évi maradvány 164.626 Ft, a 791-23/2019 sz. módosított Támogatási Szerződés által rekonverzióról működésre átcsoportosított 300.000 Ft, illetve a 791-14/2019. sz. beszámolóban szereplő 737.000 Ft rekonverziós maradvány. Így mindösszesen 22.920.626 Ft-ra emelkedett a biztosított működési költség. A tárgyévben működésre a 2019. évi céltámogatásból 22.410.300 Ft lett felhasználva. Halasztott értékcsökkenés finanszírozására elhatárolásra került 451.590 Ft. Maradvány 59.036 Ft.

A Közalapítvány 2020-ban a Magyar Honvédség személyi állományába tartozó 107 fő részére 6.060 eFt.-, míg az MH gondoskodási körébe tartozó 618 fő részére 33.539 eFt.- szociális segélyt fizetett ki. Gyermeküdültetésre 135 gyermek részére 6.750 eFt-ot biztosított.

2021-ben a Magyar Honvédség személyi állományába és szociális gondoskodási körébe tartozók közül 851 fő nyújtott be szociális segélykérelmet a Közalapítványhoz. A Közalapítvány Kuratóriuma 130 fő kérelmét nem fogadta el, amely a benyújtott kérelmek 15,2 %-a volt. Összesen 721 rászoruló részére 40.098.500 Ft adómentes szociális segély került kiutalásra. A szociális segélyezés forrásai a Honvédelmi Minisztérium által adott céltámogatásból 38.075.000 Ft, a Miniszterelnöki Kabinetiroda támogatásából 1.550.000 Ft, adományokból 318.500 Ft, továbbá 155.000 Ft Szja 1 % felajánlások voltak.

A Közalapítvány Kuratóriuma 118 katonacsalád 169 gyermekének üdültetését támogatta, gyermekenként 50.000 Ft-tal. Összköltsége 8.450.000 Ft-ot volt, mely a Miniszterelnöki Kabinetiroda által nyújtott céltámogatásból lett kifizetve.

A működési költség finanszírozására 20.640.153 Ft lett felhasználva.

2022-ben a szociális segélyezés forrásai a Honvédelmi Minisztérium által adott céltámogatásból 48.138.657 Ft, a Miniszterelnöki Kabinetiroda támogatásából 700.000 Ft, magánszemély adományából 1.020.000 Ft, Szja 1 % felajánlásokból 410.000 Ft, egyéb adományokból 1.654.343 Ft voltak. A támogató engedélye alapján szociális segélyezésre került felhasználásra a Honvédelmi minisztérium által 2021. évben nyújtott céltámogatás maradványa: 9.147.000 Ft. A Magyar Honvédség személyi állományába és szociális gondoskodási körébe tartozók közül 1.106 fő nyújtott be kérelmet a Közalapítványhoz. A Közalapítvány Kuratóriuma 95 fő kérelmét nem fogadta el, amely a benyújtott kérelmek 8,5 %-a volt. Összesen 1.011 fő részére 61.070.000 Ft adómentes szociális segély került kiutalásra. Gyermeküdültetés keretében 186 fő 9.300.000 Ft-tal lett támogatva a Miniszterelnöki Kabinetiroda által biztosított 10.000.000 Ft-ból. A Közalapítvány közcélú feladatainak finanszírozására mindösszesen 70.370.000 Ft került kifizetésre. Dologi és személyi jellegű költségei finanszírozására betervezett 20.000.000 Ft-ból 19.861.343 Ft került felhasználásra. A 138.657 Ft maradvány szociális segélyezésre került átcsoportosításra. A Közalapítvány céljainak végzéséhez biztosított támogatások teljes egészében felhasználásra kerültek.

2023-ban a Magyar Honvédség személyi állományába és gondoskodási körébe tartozók közül 854 fő nyújtott be kérelmet a Közalapítványhoz. A Kuratórium 162 fő kérelmét nem fogadta el. Összesen 685 fő részére 44.565.000.-Ft adómentes szociális segély lett kiutalva, ebből 36.355.996.- Ft a HM által biztosított támogatás, 8.209.004.- Ft a Közalapítvány saját forrása terhére került elszámolásra. Gyermeküdülésben 279 gyermek vett részt. Körükből 156 aktív állományú, továbbá 2 gondoskodási körbe tartozó család 213 gyermeke kapott 10.650.000.- Ft támogatást a Közalapítványtól.

 

KÉPZÉSI TÁMOGATÁSBAN RÉSZESÜLTEK 1990-2020 KÖZÖTT

Év

Összeg (Ft)

1990-1999

946

18 128 950

2000

  13

     925 000

2001

  15

  2 492 215

2002

  10

     522 000

2003

    2

       64 000

2004

105

  5 152 000

2005

  56

  4 667 000

2006

207

18 235 040

2007

704

54 578 000

2008

121

12 751 000

2009

  60

  6 204 000

Katonák Reintegrációs Képzési programjában:

191 fő

26 901 302

MINDÖSSZESEN

2000-2009

1 504

132 491 000

2010

Katonák Reintegrációs Képzési programjában:

938 fő

130 799 000

2011

Katonák Reintegrációs Képzési programjában:

108 fő

252

    7 720 000

  29 853 000

2012

350

  33 999 000

2013

145

  14 827 000

2014

146

  14 231 000

2015

  53

    4 515 000

2016

    8

      719 000

2017

    2

      182 000

2018

    1

        81 000

2019

    0

                 0

2020

     0

                 0

MINDÖSSZESEN

2010-2020

2 003

236 927 000

MINDÖSSZESEN

 1990-2020

4 453

387 545 000

SZOCIÁLIS SEGÉLYBEN RÉSZESÜLTEK 1990 ÉVTŐL

 

 

Év

Összeg (Ft)

1990-1999

5785

99.981.000

2000

396

  6.776.000

2001

371

  6.697.000

2002

264

  5.913.000

2003

354

  7.447.000

2004

1211

33.071.000

2005

1100

31.649.000

2006

1199

36 347 150

2007

  1.250

37.438.000

2008

    937

28.872.000

2009

  1.304

42.052.000

 

Összesen 2000-2009:

8382

236 532 150

2010

  1.073

38.941.900

2011

  1.091

38.121 750

2012

    971

33.126.900

2013

  1.108

98 729.500

2014

    863

35.997 200

2015

    965

38.797.400

2016

  1.024

42.862.300

2017

    872

37.445.200

2018

1035

56.560.450

2019

    733

41.950.500

 
 Összesen 2010-2019 7662  402 533 100
2020  725 39 599 000
2021  721  40 098 500
2022  1011 61 070 000
2023  685 44.565.000

 

Az Alapító Okirat alapján szociális segélyben részesülhet

  •    nagycsaládos, gyermekét egyedül nevelő szülő, két gyermekes család;-
  •   nyá, és járandóságos katona, honvédségi nyugdíjas, kormánytisztviselő, közalkalmazott  katona özvegy, árva;
  •   gyermekes pályakezdő;
  • katonai kötelmekkel összefüggő balesetet szenvedettek, valamint halála esetén az ellátásra jogosult hozzátartozója.

 

 

 

A SZEMÉLYI ÁLLOMÁNYBA, VALAMINT AZ MH SZOCIÁLIS GONDOSKODÁSI KÖRBE TARTOZÓ CSALÁDOK GYERMEKEI, ÁRVÁI, FÉLÁRVÁI ÜDÜLTETÉSÉNEK TÁMOGATÁSA 2017-től

 

Év

Összeg (Ft)

2017

  57

  2.565.000

2018

205

10.250.000

2019

251

12.550.000

 

2020

135

6.750.000

 

2021

169

8.450.000

2022

186

9.300.000

2023

186

10.650.000